İnternetten Para Kazanmak

İnternetten Para Kazanmak Mümkün Mü?” isimli yazımda, internetten para kazanmak isteyenlerin nasıl bir yol izlemeleri gerektiği konusunda yazmıştım. Site istatistiklerine baktığımda bu yazının oldukça rağbet gördüğünü gözlemledim. Yaşam koşullarının zorlaştığı günümüzde bu konu, beklediğim gibi ilgi çekiyor. Bir sonraki yazıda bu konuya devam etmek istiyordum fakat farklı bir şey yapmaya karar verdim. O yazının ikincisini daha sonra eklemeyi düşünüyorum.

Bu yazıda bahsedeceklerim özellikle İngilizce bilenleri sevindirecek cinsten. Ancak İngilizcesi olmayanlar üzülmesin 🙂 Onların da faydalanabileceği türden bilgiler vereceğim.

İnternet üzerinde iş yapmak isteyenlerin farkettiği en önemli şey, bu işin oldukça zor gözüktüğü. Hiç bilgisayar kullanamayan biri için elbette çok zor. Fakat doğru bilgiye ulaşırsanız ve size adım adım öğreten biri olursa işiniz gayet hafifliyor.

Bunu yapan isimlerden biri de Chris Farrell. Hem de en iyi yapanlardan bir tanesi.

Chris Farrell’in sitesine üye olduğunuz zaman, size sıfırdan yardım etmeye başlıyor. En baştan elinizden tutup, başarılı bir internet işi kurmanızı sağlayacak bilgileri veriyor. Hem yazılı kaynaklar hem de videolar mevcut.

Bir çok değişik başlık altında farklı şeyleri öğreten sayfalara yönlendiriliyorsunuz. Örnek olarak başlığın birinde ilk atmanız gereken adımın ne olduğu gösteriliyor. Diğer bir tanesinde ise web sitenize ya da blogunuza nasıl trafik (ziyaretçi akışı) sağlayacağınız anlatılıyor. Hem de birçok farklı şekilde. İsterseniz sitenin içindeki linklerden Facebook’u iş amaçlı nasıl kullanacağınızı da öğrenebilirsiniz.

Genelinde video anlatımlarının bulunduğu sitede web sitenizi nasıl kuracağınızdan, hosting hesabınıza nasıl dosya aktaracağınıza, cpanel’i nasıl kullanacağınızdan nasıl kendi videolarınızı hazırlayacağınıza kadar detaylı kaynaklar mevcut. Aynı zamanda bunları nasıl paraya çevireceğiniz, bağlantıları nasıl oluşturacağınız, gerekli yerlerde hesaplarınızı nasıl açacağınız ve bunları web sitenize ya da blogunuza nasıl yerleştireceğiniz konusunda da hiçbir detayı atlamayan anlatımlar var.

Chris Farrell çok başarılı bir öğretmen. Sitesinin asıl ve tek amacı, yeni başlayan birine bu işi öğretmek. Bu konuda da ödül kazanmış bir isim. Size tavsiyem, ismini Google’da araştırmanız. Ayrıca sitesinde de insanların Facebook aracılığıyla yaptıkları yorumlara yer verilmiş. Kendisi, hiçbir bilgi sahibi olmadığınızı varsayıyor ve buna yönelik olarak anlatıyor. Evet, bütün anlatımları kendisi yapıyor. Videolardaki görüntü ve sesler ona ait.

İnternette iş yapmaya ve kazanç sağlamaya 2008 yılında başlamış ve başladığında hiçbir deneyimi olmadığından çok zorlanmış. Siz ve diğerleri gibi yeni başlayanların da aynı zorlukları yaşamamaları için bu işe girişmiş. İnternetten para kazanmanın adımlarını tek tek ve en ince ayrıntısına kadar sabırla aktarmaya çalışıyor.

Chris Farrell’ın sitesinden üyeliğinizi iptal etmek de çok kolay. Artık üye olmak istemediğinize karar verdiğiniz anda tek bir bağlantıya tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Üyeliğin aylık olduğunu unutmayın.

Üyeliğinizle ilgili önemli bir detay da şu; Hosting ücretsiz. Bedava. Hem de sınırsız. Gereken araçların neredeyse hepsi size ücretsiz olarak sağlanıyor. Autoresponder servisini ise kendiniz almanız gerekiyor ki, yapacağınız tek ekstra harcama da bu kalem.

İngilizce bilmeyenler için eklemek istediğim ise şu; sitenin İngilizce olmasından korkmayın veya bu sizi vazgeçirmesin. Gereken bilgilerin neredeyse tamamı videolu anlatımlarla desteklendiği için görerek bile her şeyi anlamanız mümkün. Video da yapılanları takip ederek öğrenebilirsiniz.

Eğer internetten para kazanmak ve internet işi yapmak konusunda ciddiyseniz ve buna gerçekten bir iş gözüyle bakıyorsanız, size Chris Farrell’ın sitesini ve üyeliğini tavsiye ediyorum. Bundan başka bir kaynağa ihtiyacınız olmayacak.

 

Özcan Söylemezoğlu

ozcan@ozcansoylemezoglu.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı Genel, Güncel, İş ve Ekonomi, Kişisel Fayda kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yoruma kapalı.